Ґжеґож Касдепке. Бон чи тон, або гарні манери для дітей
Цікаво, а чи знаєте Ви, що таке бонтон? Це французьке слово, яке означає "гарні манери". А їх, поза всяким сумнівом, краще мати кожному, хто вважає себе вихованою та культурною людиною.
Є гарні манери, про які ми знаємо вже змалечку. Наприклад, про те, що не можна балакати, коли їси. Або перебивати співрозмовника. Або колупатися в носі чи обгризати нігті. Це всім відомо.
Але є манери, про існування яких можна дізнатися з порадника гарних манер або... із цієї книжки. Прочитавши її, ви точно за жодних обставин не осоромитеся. Навпаки, відчинивши двері перед сусідкою, поступившись місцем у транспорті жінці або простягнувши руку мамі чи бабусі, яка виходить із трамваю, ви точно всіх приємно вразите. А якщо вивчите, про що "говорять" столові прибори – тоді Вас точно можна буде брати навіть на прийом до президента.
Читайте цю книжку - і переконаєтеся: мати гарні манери анітрохи не складно. Особливо, коли вивчаєш їх із таким знавцем, як Ґжеґож Касдепке. Отож приємного, веселого та корисного Вам читання!
Автор: Ґжеґож Касдепке
Переклад з польської: Ярослава Івченко
Ілюстрації: Єва Поклевська-Козелло
Дизайн українських написів: Юрій Симотюк
Вік: 6-10 років
Рік видання: 2019
Рік першого видання: 2016
Обкладинка: тверда
К-ть сторінок: 152
Вага: 390 г
Формат: 165x215 мм
ISBN: 978-966-2647-36-5
Уривок з книжки:
Біжутерія
Батьки Куби і Буби вже із чверть години не могли допроситися дітей, аби ті нарешті прийшли на сніданок. Але таки допросилися.
– Дитино люба!.. – зойкнула мама, побачивши Бубу. – Що це ти на себе начіпляла?!
Буба сіла за стіл й окинула отетерілих батьків вдоволеним поглядом. На ній красувалася купа намиста й брошок, на зап’ястках – по кілька браслетів, на пальцях – пара десятків перснів, а у вухах – півметрові сережки.
Тато саме збирався щось сказати, коли з передпокою долинув дуже дивний галас – наче там човгав лицар у повному обладунку. За мить у кухні з’явився Куба. Тепер Буба мала здивовану міну.
– Чи ти з глузду з’їхав?! – видушив із себе тато.
Куба, побрязкуючи ланцюгами на шиї, підійшов до столу. Потім потягнувся по хліб – мамі здалося, що йому це було нелегко. Та й нічого дивного – на зап’ястках Куби поблискували товсті важкі браслети.
– Ну, що? – стенув він плечима. – Так модно. Ви бачили кліпи групи «Реп-сардельки»?
– Сину!.. – ледве отямився тато. – Чоловіки не носять біжутерії! Максимум ланцюжок із невеличким медальйоном чи хрестиком! І все!..
– А «Реп-сарде...», – не здавався Куба.
– Артисти – це інша справа! – увірвав тато. – От станеш колись сарделькою – тоді будь ласка!
Буба вдоволено захихотіла.
– А ти, дорогенька… – суворо подивилася на неї мама, – негайно знімай це із себе! Чи ти бачила, щоб я коли пішла на роботу так розцяцькована?!
– Я йду не на роботу, – образилася Буба, – а до школи!
– Тим більше! – мама була непохитною. – У таких місцях прийнято носити хіба скромні сережки й неяскравого перстеника! А ти взагалі знаєш, по чому можна упізнати справжню леді?
Буба насупилась, та було видно, що вона пильно нашорошила вуха.
– По тому, що вона ніколи не схожа на ялинку! – спокійно продовжила мама. – Хіба що на маскараді.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Вид палітурки | Твердий |
Кількість сторінок | 157 |
- Ціна: 200 ₴